Понад 5 років позбавлення волі – такий вирок ухвалив суд за злочин у сфері природоохоронної діяльності на Чернігівщині

Кримінальна відповідальність за екологічні злочини – найсуворіший вид відповідальності. Однак, у більшості випадків до порушників вимог природоохоронного законодавства застосовуються адміністративні санкції у вигляді штрафу. Кримінальне ж покарання має місце тоді, коли йдеться про злочини з високим рівнем екологічного ризику, а шкода, завдана довкіллю, вимірюється особливо великими розмірами і тяжкими наслідками. Саме таких наслідків було завдано навколишньому природному середовищу незаконною порубкою дерев у захисних лісових насадженнях на території Ріпкинського району.

Детальніше: в урочищі «Замглай» виявлено громадянина, який незаконно (без спеціального дозволу), за допомогою бензопил та використовуючи автотранспорт, здійснив порубку дерев з корисливих мотивів. Шкода, завдана лісу, - становила більше 508 000 гривень. По справі було відкрито кримінальне провадження та передано до суду.

І є перемога: колегія суддів судової палати у кримінальних справах Чернігівського апеляційного суду ухвалила залишити без змін вирок Ріпкинського районного суду Чернігівської області, яким чоловіка визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.246 Кримінального кодексу України, та призначено йому покарання у виді 5 років 6 місяців позбавлення волі.

Показова справа, адже здебільшого покарання за вчинення екологічних правопорушень обмежується застосуванням штрафних санкцій. Тоді як, позбавлення волі – більш дієвий механізм боротьби зі злочинами у сфері екології, захід впливу на порушників, які сподіваються на безкарність їх протиправних діянь!

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці