Понад 41 млн. грн. розраховано збитків, завданих довкіллю за результатами розгляду звернень громадян, які надійшли через застосунок «ЕкоЗагроза»

З початку 2024 року до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області через застосунок «Екозагроза» надійшло 69 звернень громадян стосовно порушення вимог природоохоронного законодавства, які найчастіше стосувалися Законів України «Про управління відходами» (27 звернень), «Про охорону атмосферного повітря» (2 зв.) та «Про рослинний світ» (13 зв.), Земельного кодексу України (6 зв.) та Водного кодексу України (21 зв.).

Також, два суб’єкти господарювання порушили вимоги природоохоронного законодавства, в частині: засмічення земельних ресурсів будівельними відходами, незаконна вирубка дерев, забруднення водойми та атмосферного повітря.

За результатами розгляду звернень громадян, які надійшли через застосунок «ЕкоЗагроза» розраховано збитків, завданих довкіллю на загальну суму 41 млн. 447 тис. 306 грн.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища у Чернігівській області ретельно аналізують кожне звернення, проводять детальний огляд місця виявлення порушення, в разі необхідності відбирають проби ґрунтів, вод та застосовують сучасні методи дослідження для визначення рівня забруднення. За результатами обстеження складаються акти огляду (обстежень), у яких зазначаються виявлені порушення та надаються рекомендації щодо їх усунення.

Екоінспекція у Чернігівській області тісно співпрацює з місцевими органами влади та громадськими організаціями для вирішення екологічних проблем. Проводиться роз’яснювальна робота серед населення з питань охорони довкілля. Завдяки таким заходам забезпечується не лише оперативне реагування на звернення громадян, але й підвищення екологічної свідомості населення, що сприяє збереженню навколишнього природного середовища для майбутніх поколінь.

До відома:

Кожен громадянин України, який став свідком фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу може подати електронне звернення та долучитися до відновлення та збереження довкілля за допомогою офіційного вебресурсу і мобільного додатку Міндовкілля #ЕкоЗагроза https://ecozagroza.gov.ua/. А також в реальному часі отримувати достовірну інформацію про стан довкілля, перевіряти якість повітря та рівень радіаційного забруднення.

 

Не будьте байдужими! 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці