Очеретянка прудка Acrocephalus paludicola

02.09.2024 рубрика «Дивовижний світ Червонокнижних тварин Чернігівщини»

Клас — Птахи (Aves)

ряд — Горобцеподібні (Passeriformes)

родина — Кропив’янкові (Sylviidae)

Монотипний вид політипного роду; один з 7-ми видів у фауні України.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Очеретянка прудка має типовий для свого роду вигляд: невелике тіло, довжиною близько 12–13 см, і вагою до 15 грамів. Очеретянку легко впізнати за її рудувато-бурим забарвленням та унікальним малюнком на голові - світлою «бровою», яка проходить над оком. Цей малюнок відрізняє її від інших видів очеретянок.

Очеретянка прудка переважно поширена в Центральній та Східній Європі, зокрема в Україні та Польщі. В Україні цей вид гніздиться переважно в заплавних луках і болотистих місцевостях Полісся та півночі Лісостепу, де є достатньо вологих луків, покритих густими очеретами.

Період гніздування очеретянки прудкої починається у травні-липні. Гнізда будують низько над землею в густій траві або очереті, іноді зовсім на землі. Гніздо має чашоподібну форму і сплітається з тонких трав'янистих рослин. У кладці зазвичай 4–6 яєць, які мають білуватий або кремовий колір з темними плямами

Ці птахи є комахоїдними і харчуються різноманітними безхребетними, включаючи комах, павуків і личинок, яких збирають з рослинності.

Цікавий факт!

На відміну від більшості птахів, очеретянка прудка співає перед заходом Сонця, пісня її триває не довго і закінчується після заходу Сонця.

На сьогодні чисельність очеретянки прудкої різко скорочується через втрату місць проживання. Меліорація земель, осушення боліт, перетворення луків на сільськогосподарські угіддя та забруднення водойм призводять до знищення їхнього природного середовища. Інтенсивне випасання худоби і неконтрольовані пожежі також значно скорочують ареал проживання цих птахів.Возможно, это изображение жаворонок луговой

Нет описания фото.
Нет описания фото.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці