На Чернігівщині здійснюється контроль за заготівлею, перевезенням та реалізацією хвойних насаджень в період підготовки до нового 2025 року

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області інформує, що починаючи з кінця листопада 2024 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області спільно із представниками лісогосподарських підприємств та громадськості розпочато проведення заходів спрямованих на запобігання та виявлення адміністративних правопорушень, щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до нового 2025 року.

Екоінспекцією розроблений і затверджений Чернігівською обласною державною адміністрацією план спільних заходів щодо забезпечення охорони навколишнього природного середовища і контролю за використанням природних ресурсів на території Чернігівської області у 2024 році, на виконання якого в районах і містах області створені оперативні рейдові групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівників Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, лісової охорони, громадських організацій та засобів масової інформації для контролю за дотриманням вимог діючого законодавства при заготівлі, перевезенні та реалізації новорічних ялинок.

Нагадуємо! Згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення  передбачена адміністративна відповідальність на громадян у вигляді штрафу від 510 гривень до 1 020 гривень і на посадових осіб - від 2 550 гривень до 5 100 гривень:

  • за незаконну порубку і пошкодження дерев;
  • перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев;
  • знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення.

Окрім того, у разі виявлення зазначених фактів, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища області, відповідно до чинного законодавства обраховується шкода, заподіяна самовільною порубкою хвойних дерев, яка залежить від діаметра пня кожного незаконно зрубаного дерева. Наприклад: за незаконно зрубане хвойне дерево діаметром до 10 см сума збитків складатиме майже 800 грн, а в межах природно-заповідного фонду – більше 7000 грн.

Тож, шановні громадяни, краще законно купити ялинки, ніж самовільно нищити дерева, завдаючи шкоди довкіллю. Вибирайте законні шляхи, як зробити домівку «святковою»!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці