Людська доброта, щирість і милосердя - допомога для птахів взимку

Зима – це непростий час для птахів, які залишаються зимувати в Україні. І хоч холод їм не так страшний, як голод, допомога людей стає справжнім порятунком для багатьох пернатих друзів.

Птахи активно готуються до зимових холодів, запасаються їжею, облаштовують свої гнізда. Перелітні птахи відлітають у теплі краї, а ті, що зимують вдома – в’ють гнізда під дахами, в затишних теплих куточках. Лісові мешканці, такі, наприклад, як дятли, зимують в дуплах дерев, попередньо забезпечивши житло гілками, соломою і травою. Сойка зариває жолуді про запас, вибираючи найстигліші, тільки часто забуває про них, і навесні з цих жолудів виростають молоді дубки.

Життя міських птахів пізньої осені та взимку значною мірою залежить від людської доброти, щедрості та милосердя. З настанням холодів горобці збираються у галасливі зграї й тримаються ближче до будинків у пошуках тепла та їжі. Особливо складно їм стає після випадання пухнастого білого снігу, що вкриває землю і позбавляє доступу до природних джерел харчування. Саме в цей непростий період птахам найбільше потрібна наша підтримка та турбота.

Взимку пташкам, що живуть просто неба, важко знайти їжу, однак допомогти їм може кожен, насипавши насіння у годівничку. Годівничку можна зробити навіть із підручних матеріалів – пластикових чи картонних пляшок. Виріжте віконечка, обробіть краї, щоб пташки не поранилися, і розмістіть годівничку у дворі чи на балконі. Залучайте дітей до цього процесу – це не тільки корисно, а й цікаво!

У годівничку можна класти:

  • сире (не солене та не смажене) насіння соняшника, гарбуза, дині та горіхи;
  • зернові культури (пшеницю, овес, ячмінь, жито);
  • несолене сало або шматочки м’яса (особливо для дятлів чи воронових);
  • фрукти й ягоди (яблука, калину, горобину).

Не варто давати птахам хліб чи варені каші – вони можуть їм нашкодити.

Якщо ви почали підгодовувати птахів, робіть це постійно, адже вони звикають до місця годування. Не забувайте час від часу мити годівничку, щоб запобігти розмноженню бактерій.

Допомагаючи птахам узимку, ви не тільки рятуєте їх від голоду, а й робите вклад у збереження природи. Адже своєю діяльністю вони зберігають здоров’я рослин, захищають сади від шкідників і підтримують природний баланс екосистем, забезпечуючи гармонію довкілля.

Давайте допоможемо нашим пернатим друзям пережити зиму – разом ми можемо зробити цей світ трішечки добрішим!



ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці