Триває заборона на будь-який вилов водних біоресурсів в межах зимувальних ям

Нагадуємо! З 1 листопада 2024 року до початку весняно - літньої нерестової заборони 2025 року, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах (в тому числі з берега), задля створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання.

З початку дії заборони на території водойм Чернігівської області державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища здійснено 12 заходів контролю, під час яких виявлено факти порушень встановленої заборони на вилов риби в межах зимувальних ям. За вчинені дії на порушників складено 14 адміністративних протоколи по статті 85 КУпАП, а також з рибалками проведено роз’яснювальну роботу, спрямовану на підвищення обізнаності щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства під час любительського рибальства.

Також слід пам’ятати, що в осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) забороняється використання знарядь лову з гачками, відстань між цівкою та кінчиком жала яких перевищує 10 мм. Водночас протягом усього року забороняється використання одинарних з’єднаних між собою, є подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади.

Порушення встановлених правил призводить до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 34 до 170 грн. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.

Окрім цього, залежно від заподіяних збитків (а саме заподіяння істотної шкоди), може наступити кримінальна відповідальність за статтею 249 Кримінального Кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом), яка тягне за собою накладення штрафу від 17 000 до 85 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

У цей період риболовля дозволена поза межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці