Чи потрібно підприємству, згідно із законодавством, отримувати новий дозвіл на викиди та вносити до чинного дозволу додатково новий котел?

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», у разі зміни параметрів джерел викидів, їх кількості, кількісного та якісного складу забруднюючих речовин, впровадження заходів щодо скорочення викидів до зазначених дозволів вносяться зміни. Враховуючи зазначене при обладнанні нового джерела викидів в обов’язковому порядку необхідно переоформити дозвільну документацію.

Крім того нагадуємо: Згідно Правил технічної експлуатації установок очистки газу відповідно до Наказу № 52 від 06.02.2009 «Про затвердження Правил технічної експлуатації установок очистки газу» суб'єкт господарювання зобов'язаний: забезпечувати безперебійну ефективну роботу і безпечну експлуатацію ГОУ, підтримувати у справному стані споруди, устаткування та апаратуру для очищення викидів відповідно до вимог цих Правил. Кожен суб’єкт господарювання, що експлуатують такі установки, зобов’язані розробити і затвердити інструкцію та паспорт експлуатації газоочисних установок (ГОУ). Проводити не менше одного разу на три роки технічне  навчання і перевірку знань інженерно-технічного персоналу та не  менше  одного разу на рік обслуговуючого персоналу, залученого до експлуатації  ГОУ.

Актуальність цієї теми значно зростає в умовах євроінтеграції, коли держава активно впроваджує комплекс заходів, спрямованих на скорочення викидів забруднюючих речовин. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці