Випалювання сухої рослинності

 

Стаття 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя та здоров'я довкілля, а стаття 66 Конституції України визначає, що кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі та відшкодовувати завдані ним збитки.

Багато років наша країна не може подолати гостру екологічну проблему -випалювання сухої природної рослинності та її залишків. На дану тему у засобах масової інформації різного рівня опубліковано чимало інформаційних матеріалів, системно проводиться роз'яснювальна робота серед населення, зокрема у закладах освіти.

  Але змін на краще не відбувається. Кожен має знати - при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, зокрема при згорянні 1т рослинних решток у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму; у туманні дні багаття створюють свого роду «смог» (мікрочастинки, що виділяються при неповному згорянні сміття, зв'язані з водяною парою), який шкідливий для організму людини; до складу продуктів горіння входить чадний газ, важкі металі, канцерогенні сполуки; чи не найнебезпечнішим із продуктів відкритого горіння рослинних решток є бензапірен, який є високотоксичною речовиною, здатною викликати онкологічні захворювання, генні мутації.

  Відповідальність за порушення зазначених норм чинного законодавства визначена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме "випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на винних осіб громадян від 3 060 грн до 5 100 грн і на посадових осіб - від 15 300 грн до 20 400 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян 6 120 грн до 12 240 грн і на посадових осіб - від 21 420 грн до 30 600 грн.

За перше півріччя поточного року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області притягнуто до адміністративної відповідальності 11 осіб, на загальну суму понад 45 тисяч грн, в тому числі в ході планового заходу контролю на території Борзнянської міської ради до відповідальності притягнуто старосту Малозагорівського старостату, накладено адміністративне стягнення на суму 15300 грн, яке сплачене у повному обcязі.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці