51 пожежу в екосистемах області ліквідували вогнеборці упродовж минулого тижня

З настанням осені, коли опале листя поступово вкриває грунт, люди починають прибирати свої присадибні ділянки, подвір'я та прилеглі до них території. Залишки листя, сухостою господарі спалюють, навіть не замислюючись над негативними наслідками від цього для власного здоров'я та навколишнього середовища. Адже саме вдихання диму від спаленого листя і рослинності може спричиняти різноманітні захворювання органів дихання та згубно позначатися на загальному стані організму.

Пали рослинності завдають руйнівної шкоди природним екосистемам. Трава, для прикладу, прекрасне місце для гніздових птахів. На природних ділянках вогонь здатен знищити частини дерев і кущів, насіння і коріння трав'янистих рослин. У вогні гинуть комахи, інші живі організми, які вкрай важливі для відтворення екосистем.

За інформацією Управління ДСНС України у Чернігівській області упродовж минулого тижня вогнеборцями ліквідовано 51 пожежу у природних екологічних системах. Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре наголошує на заборонах випалювання сухої рослинності та її залишків, регламентованих Законом України "Про рослинний світ".

Пам'ятайте, що суха рослинність горить дуже швидко, особливо у повітряну погоду. А сильні осінні вітри сприяють розповсюдженню загорань на відкритих територіях. Не забувайте про правила безпечного поводження з вогнем, знаходячись вдома чи перебуваючи на природі. Не паліть листя і суху траву!

 

Не створюйте загроз для власного життя, здоров'я та екологіі!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці