Дика природа і людина….

До Всесвітнього дня дикої природи (3 березня 2021 року), пропонуємо цікавий дайджест «Наодинці з природою: туристичними стежинами Австралії».

Австралія - країна блакитних берегів, піщаних пляжів і галасливих мегаполісів, таємничого материка з унікальною дикою природою, дивною культурою і захопливими пам’ятками. Тут є все: пустелі і гірськолижні курорти, колоритні місцини і не звичні для нас цікавинки  Зеленого Континенту.

Почнемо маршрут з міста Брісбена – третього за величиною на східному узбережжі країни, де вікторіанські будиночки ховаються в тіні сучасних хмарочосів. І незважаючи на все те, це ідеальне місце для любителів флори і фауни. Для фанатів пухнастих ведмедиків обов’язковий до відвідин заповідник коал Pine Koala Sanctuary, а також ботанічний сад City Botanic Gardens.


      Любителям подивитися на пінгвінів пропонуємо відвідати Fillip Island – австралійський острів, розташований за 140 км на південний схід від Мельбурна. Тут можна побачити так званий «Парад пінгвінів» - дійство, коли малі пінгвіни гуртуються та крокують групами. Іншою розвагою для любителів туристичних маршрутів слугуватимуть Скелі Котиків, де проживає найбільша колонія морських котиків у Австралії (понад 16,000 особин).  Окрім того, на острові створено Парк дикої природи, в якому можна погодувати тварин із рук. Тут живуть вомбати, коали, кенгуру, тасманійські дияволи, різні види птахів, змій та рептилій.

А якщо ви полюбляєте зануритись з аквалангом, то вам точно до Great Barrier Reef. Це найбільший у світі кораловий риф, настільки величний, що оцінити його красу можна як політавши на вертольоті, так і занурившись на у води  Коралового моря. Великий Бар'єрний риф є найбільшою у світі екосистемою, розвиток якої залежить від умов, що склалися в неглибоких, багатих сонячним світлом водах неподалік від узбережжя. Над поверхнею підносяться коралові острови, що сформувалися за мільйони років із залишків коралових поліпів.


Тут мешкає більше 400 видів коралів. Крім коралів, на рифі живуть більше 4000 видів молюсків, губки, актинії, раки, краби, морські зірки, морські їжаки. 500 видів морських водоростей, 15 видів морської трави, що так привалюють черепах і забезпечують перебування риб. Живе тут також величезна кількість ракоподібних: крабів, креветок, лангустів, омарів, восьминогів і кальмарів. Зустрічаються і смертельно небезпечні для людини синьокільчасті восьминоги. На Великому Барєрному рифі мешкає близько 1500 видів морських риб, рифових риб. Водяться також морські окуні, скати, акули, морські щуки, кілька видів коралової форелі тощо.

Для поціновувачів активного відпочинку та гірського повітря пропонуємо екостежини Blue Mountain National Park. Парк «Блакитні гори» відомий своїми ущелинами, водоспадами та безліччю оглядових майданчиків. Тут мешкають кенгуру, коали, ему, лиси, дикі коні та інші тварини. Живописні місцини тутешніх країв – скелі Три сестри, водопад Уентуорт, долина Гросс та ін.


Звісно австралійська природа значно багатша і про її маршрути можна говорити без зупину, однак, вибір де відпочивати за Вами! Ми лише намагалися показати дику природу з іншої сторони та розповісти про деякі її «перлинки». Тож, мандруйте, подорожуйте, сповнюйтеся новими враженнями і відкривайте для себе такий цікавий світ дикої природи! Адже, в ньому ще так багато невідомого!

Джерела http://mapme.club/

Вікіпедія

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці