Протипожежні заходи у сфері охорони рослинності

Проблема лісових пожеж в останні роки потребує все більше уваги причетних до її вирішення дотичних структур. Тому щорічно з наближенням пожежонебезпечного періоду Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області вживаються заходи державного нагляду (контролю) у сфері захисту лісів і рослинного світу.

Заходи з удосконалення організації охорони лісів від вогневих загорань, попередження пожеж сухої рослинності проводяться у співпраці з місцевими органами влади, лісовими господарствами області,  підрозділами ДСНС та поліції. Така взаємодія дозволяє будувати ефективну регуляторну протипожежну політику та зменшувати руйнівний вплив людини на цілі екосистеми.

А наслідки такого впливу дійсно руйнівні. Зменшення площі лісів по всій території України, втрата біорізноманіття, знищення степових угідь, зниження  родючості грунтів та глобальні зміни клімату – це далеко не весь перелік результату людського недбальства.  

Тож, з огляду на потепління, початок весняного сезону, а також з метою  попередження знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, звертаємо увагу громадян на заборони, передбачені природоохоронним законодавством, та юридичну відповідальність, що чекає на паліїв.

Категорично забороняється порушувати вимоги пожежної безпеки у лісах, самовільно випалювати стерню, луки, пасовища, залишки та опале листя. Розводити багаття поблизу лісових насаджень та сухої рослинності, залишати недопалки чи вчиняти інші дії, що порушують правила пожежної безпеки і можуть загрожувати навколишньому природному середовищу, також не можна.

Необхідно памятати, що порушення громадянами:

- вимог пожежної безпеки в лісах  каратиметься штрафом від 1530 гривень до 4590 гривень;

- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штрафом від 4590 гривень до 15300 гривень (стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

- самовільне випалювання стерни, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без відповідного дозволу або з порушенням умов такого дозволу, - штрафом від 3060 гривень до 6120 гривень.

За ті самі дії, вчинені в межах територій та обєктів природно-заповідного фонду, громадян оштрафують на суму від  6120 гривень до 12240 гривень (стаття 77-1 КУпАП).

Штрафні санкції для посадових осіб дещо різняться і є вищими за розміром.


Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре закликає не порушувати природоохоронного законодавства та не створювати загрози загорання рослинності. Будьте обережними у поводженні з вогнем і памятайте про можливі наслідки! 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці