Горностаї – під охороною держави!


При народженні вони важать усього 3-4 грами, через місяць прозрівають, а ще через два - стають цілком дорослими. Маленькі, пухкі, але такі вправні і швидкі тваринки родини Куницеві. Ведуть осілий, прихований нічний спосіб життя. Добре плавають, лазять по деревам і кущах. Живяться гризунами, птахами, плазунами і жабами, іноді комахами і плодами рослин. Їх можна впізнати по мякому густому хутру, взимку – сліпучо-білому і рудувато-бурому – о теплій порі року.

Сьогодні хочемо розповісти про ссавців, що знаходяться в Україні під охороною держави та включені до Червоної книги України. А це означає, що полювання на них чи здобування їх для будь-якої мети суворо заборонено! Звуться вони – горностаї!

Природоохоронний статус: неоцінений.

Ареал виду та його поширення в України: скрізь, окрім окупованого Криму та деяких степових районів.

Причини зміни чисельності: трансформація водно-болотних угідь, несприятливі екологічні фактори, хвороби, осушувальні меліорації.

Особливості біології та наукове значення: горностай віддає перевагу зволоженим ділянкам з високим травостоєм. Мешкає у дуплах, під хмизом та в різних порожнинах. Харчується норицями, мишами, ховрахами, пацюками, ондатрами та водоплавними птахами, хоча також харчується рибою, їсть амфібій, рептилій тощо. Робить схованки харчів. Самки дуже рано стають статевозрілими. Тривалість вагітності разом з ембріональною діапаузою становить  240-393 доби. Шлюбний період триває близько 6 місяців, у виводках буває 3-14 щенят.

Морфологічні ознаки: невелика тварина, довжина тіла самців – 26-31, самок – 20,5-26,8 см; маса відповідно – 156,3-320 та 142,5-205 г. Має невисоке щільне хутро, яке влітку набуває коричневато-сірого, а взимку, окрім кінцевої чорної третини хвоста, - білого забарвлення.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: охороняється на території державних заповідників (Дунайський, Луганський, Український степовий, Чорноморський, Карпатський, Канівський, Розточчя, Поліський та ін.), національних парків та інших об’єктів ПЗФ.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці