Показник пожеж в природних екосистемах Чернігівщини за минулу добу – 4

За інформацією Управління ДСНС України у Чернігівській області упродовж минулої доби вогнеборцями ліквідовано 4 пожежі в природних екологічних системах.  Причина – необережне поводження громадян з вогнем. У результаті займань площа пройдена вогнем склала понад 13 га.

 У зв’язку з цим, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області  застерігає громадян утриматися від паління сухого листя і трави та нагадує про існуючі заборони випалювання сухої рослинності.

Дотримуватись правил пожежної безпеки та проявляти обережність у поводженні з вогнем слід також під час перебування у лісових масивах, на відкритих територіях та біля торфовищ. Адже, саме там існує велика загроза розповсюдження вогню на прилеглі території.

Нагадуємо, що за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки законодавством передбачена відповідальність у вигляді покарання від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 3400 до 5100 гривень для посадових осіб (стаття 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Категорично забороняється порушувати вимоги пожежної безпеки у лісах, самовільно випалювати стерню, луки, пасовища, залишки та опале листя. Розводити багаття поблизу лісових насаджень та сухої рослинності, залишати недопалки чи вчиняти інші дії, що порушують правила пожежної безпеки і можуть загрожувати навколишньому природному середовищу, також не можна.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах  карається штрафом для громадян  від 1530 гривень до 4590 гривень;

- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штрафом від 4590 гривень до 15300 гривень (стаття 77 КУпАП);

- самовільне випалювання стерни, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без відповідного дозволу або з порушенням умов такого дозволу, - штрафом від 3060 гривень до 6120 гривень.

Штраф на суму від  6120 гривень до 12240 гривень передбачений за ті самі дії, вчинені в межах територій та обєктів природно-заповідного фонду, (стаття 77-1 КУпАП).

   

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці