Показник пожеж у природних екосистемах Чернігівщини за минулий тиждень – 23

Випалювання сухої рослинності та її залишків на сьогодні залишається однією з актуальних екологічних проблем для навколишнього природного середовища. При спалюванні сухостою гинуть  живі мікроорганізми, знищується поверхневий шар грунту, дрібні тварини та пташки піддаються небезпеці. Дим, що вивільнюється при горінні шкідливо впливає на здоровя людини, провокує виникнення захворювань дихальної системи.

Вже рік, як на законодавчому рівні підвищено відповідальність за випалювання сухої трави. Однак, ані загрози для життя і здоров’я, ані значні штрафні санкції не зупиняють людей перед випалюванням листя і залишків рослинності на власних присадибних ділянках. На жаль, саме такі дії громадян провокують більшість пожеж на відкритих територіях і у природних екосистемах.

Так, лише за минулий тиждень рятувальниками ліквідовано 23 займання у екосистемах. Тож з огляду на пожежонебезпечний період Державна екологічна інспекція в області нагадує громадянам, що категорично забороняється спалювати сміття, залишки сухої рослинності, розводити багаття поблизу лісових територій.

Пам’ятайте про небезпеку необачного поводження з вогнем, ризики для життя та навколишнього природного середовища!

Окремо звертаємо увагу аграріїв на заборону спалювання пожнивних решток, спалювання яких негативно позначається на стан довкілля, призводить до помітного зниження родючості грунтового покриву. При спалюванні стерні відбувається вигорання гумусу, втрачається органічний азот, гинуть корисні мікроорганізми. До того ж, випалювання стерні може спричиняти пожежі на сусідніх полях чи лісосмугах.

Нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, карається накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень і від 15300 до 21420 гривень - на посадових осіб відповідно.

Порушення громадянами вимог поводження з відходами під час їх збирання, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення  або захоронення тягне за собою накладення штрафу від 340 гривень до 1360 гривень.

Пам'ятайте, що суха рослинність горить дуже швидко, особливо у вітряну погоду, а спекотна погода сприяє розповсюдженню загорань на відкритих територіях. Тож дотримуйтесь правил безпечного поводження з вогнем, знаходячись вдома чи перебуваючи на природі! Не паліть листя і траву!

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці