Показник пожеж у природних екосистемах Чернігівщини за минулий тиждень – 16


 

Пожежонебезпечний період на Чернігівщині триває. Так, за інформацією Управління ДСНС України у Чернігівській області за минулий тиждень рятувальниками області ліквідовано 16 займань у природних екосистемах.

Тож Державна екологічна інспекція в області продовжує контролювати дотримання вимог природоохоронного законодавства, зокрема, в частині захисту лісів і рослинного світу. Заходи реагування проводяться у співпраці з місцевими органами влади, лісовими господарствами області,  підрозділами ДСНС та поліції. Така взаємодія дозволяє будувати ефективну регуляторну протипожежну політику та зменшувати руйнівний вплив людини на екологічні системи.

З початку 2021 року інспекційним складом вже проведено 41 захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохорнного законодавства, зокрема, з протидії виникненню пожеж. До адміністративної відповідальності притягнуто 21 особу на суму  67490 гривень.

Однак, чималі штрафи за спалювання сухої рослинності на сьогодні не зупиняють громадян від  дій, що призводять до пожеж. Дехто просто не вбачає нічого страшного у підпалі стерні на полях і лісосмугах, випалюванні сухого листя чи залишків сухої трави на присадибних ділянках, викинутому смітті на стихійних осередках забруднення.

А насправді такі необдумані кроки вкрай негативно позначаються на стані навколишнього природного середовища і наслідки такого впливу дійсно руйнівні. Зменшення площі лісів по всій території України, втрата біорізноманіття, знищення степових угідь, зниження  родючості грунтів та глобальні зміни клімату – це далеко не весь перелік результату людського недбальства. 

Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре закликає громадян не порушувати природоохоронного законодавства та не створювати пожежонебезпечних ситуацій.

Памятайте, що завдяки дотриманню законодавчих заборон можна врятувати чиєсь життя та зменшити чималу статисту пожеж.

Нагадуємо, що порушення громадянами:

- вимог пожежної безпеки в лісах  карається штрафом від 1530 гривень до 4590 гривень;

- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штрафом від 4590 гривень до 15300 гривень;

- самовільне випалювання стерни, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без відповідного дозволу або з порушенням умов такого дозволу, - штрафом від 3060 гривень до 6120 гривень.

Штрафні санкції для посадових осіб дещо різняться і є вищими за розміром.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці