22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття!

Був визначений як такий Генеральною Асамблеєю ООН у 2000 році з метою збереження різноманіття живої природи на Землі. Відзначається він щороку задля поширення знань про природні екологічні системи, різноманіття живих форм організмів та ресурсні можливості їх відтворення.

Аби краще зрозуміти про що мова, звертаємось до Конвенції про охорону біологічного різноманіття, яка визначає біологічне різноманіття - як різноманітність живих організмів  з  усіх  джерел,  включаючи,  серед  іншого,  наземні, морські та інші водні екосистеми і екологічні комплекси,  частиною яких вони є. Узагальнено можемо сказати, що це різноманіття серед сукупності організмів. У його складових - рослинний і тваринний світи, які відіграють важливу роль у функціонуванні природних систем.

Однак, надмірна експлуатація природних ресурсів, порушення природоохоронного законодавства  зумовлюють зміни в структурі природних скарбів. Вплив людини шкідливо позначається майже на всі природні складові. Лісові масиви потерпають від незаконних рубок, горять екосистеми, знищуються Червонокнижні види тварини, забруднюється довкілля. Як наслідок – зміна кліматичних умов, зменшення родючості землі, зникнення водних об’єктів, і в решті решт погіршення умов життя.

Виклики тривожні та складні. Тож, вкрай важливо підвищувати власну екологічну грамотність, бути свідомими у своїх вчинках і не допускати порушень природоохоронного законодавства.

Маємо обєднати зусилля, аби зберегти природну красу! Маємо навчитися раціонально використовувати блага, що дає нам природа і усвідомити відповідальність кожного!

 

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці