1 квітня – Міжнародний день птахів!


Збереження пташиного виду має неабияке значення для загального біорізноманіття, розвитку орнітофауни Чернігівщини.

Неоціненну користь приносять птахи людині – знищують шкідливих комах, гризунів, сприяють поширенню дерев та кущів у лісах (сойка, наприклад, збирає про запас жолуді, в польоті може розносити їх по повітрю чи залишати під кущами дерев). Крім цього, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.

Світова фауна нараховує близько 10 тисяч видів птахів. В Україні зареєстровано 424 види, з яких 270 є гніздовими. Птахи, що зустрічаються в Україні, належать до 21 систематичного ряду. Найбільшим різноманіттям відрізняється ряд горобцеподібних (172 види). Також численними є ряди сивкоподібних (79), гусеподібних (38), соколоподібних видів (35). Ряди фламінгоподібних, папугоподібних на території України представлені лише по 1 виду.

Досить велика кількість видів птахів на сьогодні занесена до Червоної книги України (голуб-синяк, глухар, гриф чорний, журавель сірий, золотомушка червоночуба, лелека чорний та ін.). Велика кількість птахів належить до мисливських видів, на яких дозволено полювання у встановлені строки: гуси, качки, лиска, курочка водяна, кулики, куріпка сіра, припутень, горлиця звичайна, фазан та інші.

Недаремно Міжнародний день птахів збігається з початком «Сезону тиші» в Україні, адже саме на початку квітня більшість птахів повертаються з вирію і починають період гніздування. Встановлені ж заборони в період масового розмноження – не дозволяють людині турбувати птахів та інших мешканців дикої фауни.

Тож, давайте разом дбати про пташиний світ, охороняти та сприяти відтворенню його популяції!

  

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення