Голубі озера в Олешні - інспектори оглянули територію

Курортний сезон саме в розпалі. Показово, що на території Чернігівської області мальовничих місцин, де можна гарно відпочити, з користю провести час та насолодитися природною красою, вдосталь.

 

Зелений туризм області стрімко розвивається, а кількість бажаючих провести час на природі збільшується. Однак, виїжджаючи на природу, люди лишають по собі купи сміття. Викинуті недопалки цигарок, розбите скло, використані поліетиленові пакети не тільки псують естетичний вигляд зелених територій, але призводять до засмічення природних екосистем, а нехтування елементарними правила пожежної небезпеки – може стати причиною масштабних пожеж.

 

«Голубі озера» - унікальне місце, де вже не один рік поспіль відпочивають чернігівці та гості міста. Тож  днями представники Державної екологічної інспекції у Чернігівській області на чолі з начальником Сергієм Жуком вирішили оглянути територію на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства. Виїзний захід відбувся у співпраці з представниками ДСНС області та поліції.

 

У вільному спілкуванні на лоні природи фахівці розповіли відпочиваючим про важливість дотримання протипожежних правил на відкритих територіях, зелених зонах, лісових масивах. Акцентували увагу громадян на негативних наслідках загорань для навколишнього природного середовища: зменшення площі лісів по всій території України, знищення степових угідь, зниження родючості ґрунтів, втрату біорізноманіття та глобальних змінах клімату.

 

Окрему увагу приділили питанням відповідальності: штрафним санкціям за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, їх знищення або пошкодження внаслідок необережного поводження з вогнем, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю тощо.

 

Територіально обійшовши зону відпочинку побачили, що по периметру Блакитного озера забезпечений вільний доступ громадян до води. Відпочивальники проживають як в дерев’яних будиночках, так і на облаштованих кемпінгових майданчиках. Встановлені сміттєві контейнери, наявні вуличні вбиральні.

 

Громадянам лишається єдине – залишатися людьми, прибирати за собою сміття та берегти «перлинки» Ріпкинського краю для прийдешніх поколінь.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці