Про початок заборони на вилов щуки

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нагадує любителям риболовлі, що з 15 лютого у всіх рибогосподарських водних об’єктах  області діє щорічна заборона на вилов щуки. Це не формальність і не «зайва пересторога», а необхідний природоохоронний захід.

Щука — унікальний хижак наших водойм. Вона розпочинає підготовку до нересту і сам нерест однією з перших, коли вода прогрівається лише до 3–5 °C. У той час, коли більшість риб ще залишаються малорухливими, щука вже здійснює активні переднерестові міграції до мілководних ділянок. Саме в цей період відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців, і саме тоді риба стає надзвичайно вразливою до вилову.

Окрема заборона на добування щуки, передбачена Правилами любительського рибальства, має чітке наукове обґрунтування. Її мета — зберегти плідників і дати можливість виду спокійно віднереститися, забезпечивши природне відновлення популяції. Адже щука відіграє важливу роль у водній екосистемі, регулюючи чисельність дрібної та ослабленої риби й підтримуючи природний баланс у водоймах.

Водночас порушення вимог природоохоронного законодавства кваліфікується за статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення  може призвести як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. Окрім штрафу, порушник зобов’язаний відшкодувати шкоду, завдану рибному господарству. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2023 року № 1042, розмір компенсації за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 гривень.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області також нагадує, що до початку весняно-літньої нерестової заборони продовжує діяти заборона на вилов риби на зимувальних ямах. Саме там у холодний період зосереджуються водні біоресурси, і будь-яке втручання може завдати непоправної шкоди їх чисельності. У цей час на водоймах здійснюється посилений контроль: інспектори перевіряють улови рибалок, дотримання правил рибальства, а також законність реалізації водних біоресурсів.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці