У Чернігові екоінспектори зафіксували факт несанкціонованого розміщення небезпечних відходів

В ході перевірки за дотриманням вимог природоохоронного законодавства працівниками Державної екологічної інспекції в області біля будинку по вул. Гетьмана Полуботка, 8А, що в місті Чернігові, було виявлено факт несанкціонованого розміщення невстановленими особами відпрацьованих ртутьвмісних ламп.

З метою недопущення забруднення об’єктів довкілля небезпечні відходи були вилучені та перенесені в спеціально облаштоване місце для подальшої передачі спеціалізованим підприємствам на знешкодження.

Інспекція звертає увагу, що відпрацьовані ртутьвмісні лампи класифікуються як надзвичайно небезпечні відходи, а відтак їх утилізація чи знешкодження має відбуватися із дотриманням усіх санітарних і екологічних норм. Тільки так вдасться убезпечити навколишнє природнє середовище від забруднення та зберегти людське здоровя!

У Чернігові  непошкоджені матеріали, що містять ртуть (освітлювальні люмінісцентні лампи, термометри, термостати), та елементи живлення (батарейки, акумулятори) слід приносити до пунктів прийому, що розташовані на базі комунальних підприємств міста. Адреси пунктів прийому розміщені на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради за посиланням

Нагадуємо, що за порушення вимог безпечного поводження з відходами передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафів розміром від 340 гривень до 1700 гривень. 

   

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці