На Чернігівщині розпочато зимовий облік чисельності диких тварин

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області інформує, що в мисливських господарствах області розпочато зимовий облік чисельності диких тварин. Підрахунок лісових мешканців має на меті проведення об’єктивного контролю за станом їх використанням і відтворення, забезпечення своєчасного одержання вірогідних даних про чисельність диких тварин, їх видового складу, місць проживання та міграції.

Вестимуть облік користувачі мисливських угідь за участю  державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, представників Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА та громадськості.

Інформацію по кількості мисливських тварин в області можна буде чекати вже на початку березня.

 

До відома: щорічний облік диких тварин є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь.

Проводять підрахунок шляхом шумового прогону, спостереження на підгодівельних майданчиках, підрахунку слідів на сніговому покриві. До уваги беруться також дані відвідуваності дикими тваринами солонців по єгерських обходах, сліди життєдіяльності тварин (місця їх ночівлі, погризи на деревах тощо).

На підставі отриманих результатів оцінюється та планується діяльність мисливських господарств, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини тощо.

   

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці