Незаконна рубка дерев на землях лісового фонду: збитки державі на понад 1 мільйон гривень

Днями спеціалісти Державної екологічної інспекції у Чернігівській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Яблунівської територіальної громади Прилуцького району виявили незаконну рубку дерев різних порід.

Прибувши на місце події, державні інспектори встановили, що порубка дерев проведена у поточному році групою осіб із застосуванням бензомоторних пилок та потужної техніки на земельних ділянках лісового фонду, які не надані у постійне користування лісогосподарським підприємствам, а знаходяться на землях запасу Яблунівської сільської ради, що є порушенням вимог ст.ст. 64, 69 Лісового кодексу України та ст.ст. 10, 25 Закону України «Про рослинний світ».

Зі слів громадськості, частина дерев дуба звичайного з місця рубки вивезена автомобільним транспортом у нічний час в напрямку с. Крутоярівка. Стовбури ж інших зрізаних дерев з порубочними рештками знаходяться в місцях звалювання деревини.

Шкода, завдана лісу, становить 1111578,73 гривень.

По даному факту заяву про злочин та матеріали по справі оформлено та скеровано до правоохоронних органів для встановлення осіб, причетних до незаконної вирубки дерев, та відшкодування збитків відповідно.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці