Нерестова весняно-літня заборона 2023

    

Щороку, з метою збереження водних біоресурсів, охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, встановлюється нерестова заборона на промислове, любительське і спортивне рибальство. Цьогорічна весняно-літня нерестова заборона на водоймах області встановлюється згідно наказу Чернігівського рибоохоронного патруля від 23.03.2023 № 36-од.

Відтак, добування (вилов) водних біоресурсів на нерестовищах, в тому числі з берега, заборонено:

- з 01 квітня до 10 червня (включно) – у всіх водосховищах;

- з 01 квітня до 20 травня (включно) – у всіх річках в кореневих водах;

- з 01 квітня до 30 червня (включно) – в придатковій системі водойм (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені).

Заборонено також пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях у період нересту, на нерестовищах, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

Крім того, з 01 квітня по 15 червня розпочинається період розмноження диких тварин, під час якого забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (у тому числі пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, концертів, фестивалів, використання моторних маломірних суден (крім їх використання під час здійснення контролю у сфері охорони, використання і відтворення рослинного і тваринного світу та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій).

Заборона не розповсюджується на добування (вилов) водних біоресурсів на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) гачковими знаряддями добування (вилову) з кількістю гачків не більше двох на одного рибалку, або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.

З визначеними межами нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області можна ознайомитися на сайті Чернігівського рибоохоронного патруля.

 За порушення правил рибальства передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Крім того, за кожен незаконно виловлений екземпляр водних біоресурсів доведеться сплатити збитки, завдані рибному господарству.

Інспекцією створені оперативні рейдові бригади з числа державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища спільно з представниками правоохоронних органів, ЗСУ, прикордонної служби та громадськими інспекторами з охорони довкілля. Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян бути свідомими і не порушувати встановлені обмеження та чинне природоохоронне законодавство!

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці