Сезон тиші наближається!

Щороку з 1 квітня настає так званий «сезон тиші» - період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин. Це пов’язано з тим, що саме в цей період відбувається масове розмноження диких тварин та їх міграція.

Серед заходів, що категорично забороняються:

- пальба,

- проведення вибухових робіт, феєрверків,

- санітарних рубок лісу,

- використання моторних маломірних суден,

- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Відповідні заборони передбачені Законом України про «Про тваринний світ» та спрямовані на охорону середовища існування тварин.

Закінчується сезон тиші - 15 червня.

Пам’ятатйте, що незнання законів не звільняє від відповідальності, а зовсім навпаки. За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи нестимуть відповідальність у вигляді накладення штрафу: на громадян від 510 до 850 гривень, а на посадових осіб - від 850 – 1190. За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, накладатиметься штраф у розмірі від 850 – 1190 гривень.

Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області  закликає громадян бути свідомими та зважати на вимоги щодо охорони середовища перебування диких тварин.

Давайте разом берегти природу, сприяти відтворенню популяції лісових звірів і птахів, забезпечувати їх різноманіття та спокійний розвиток фауни в лісах Чернігівщини!

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення