УТИЛІЗУЙ МЕДИЧНІ ВІДХОДИ ЗАДЛЯ НЕПОШИРЕННЯ COVID-19


Ситуація, що склалася навколо поширення хвороби COVID – 19 в Україні вимагає від органів влади, медичних закладів та причетних суб’єктів господарювання вжиття невідкладних заходів реагування у вирішенні питання утилізації медичних відходів. Пов’язано це з тим, що медичні відходи є чинниками прямого чи опосередкованого ризику забруднення навколишнього природного середовища, виникнення інфекційних і неінфекційних захворювань. Окрім того, медичні відходи володіють високим ступенем обсіменіння патогенною мікрофлорою, що є основною причиною віднесення їх до категорії небезпечних.

Для системи поводження з основною масою медичних відходів на території області характерне наступне:

-         збирання та відокремлення видів відходів, що підлягають утилізації чи переробці, в місцях їх утворення;

-         знезараження  інфекційних відходів в медичних закладах;

-         полігонні технології захоронення разом з побутовими відходами.

Така практика не забезпечує повноцінний захист населення і об’єктів довкілля від їх шкідливого впливу. На жаль, й випадки, коли медичні відходи змішують з побутовими і вивозять у лісові масиви, стають непоодинокими, а відтакй ризики зараження різними хворобам підвищуються.

Разом з тим, наразі вкрай важливо щоб медичні відходи були утилізовані виключно на спеціалізованому обладнанні, за дотримання температурного режиму.

В ситуації, що склалася, від роботодавців також вимагається вжиття додаткових заходів для нерозповсюдження коронавірусу SARS-CoV-2 та інших вірусів і мікроорганізмів, зокрема:

-         облаштування спеціальних місць для збирання засобів індивідуального захисту працівників;

-         знезараження їх дезинфікуючими розчинами;

-         передача небезпечних відходів на утилізацію спеціалізованим підприємствам, які мають відповідні ліцензії.

Тож, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області звертається до керівників медичних закладів усіх форм власності та суб’єктів господарювання області вжити всіх можливих заходів для забезпечення належної утилізації медичних відходів і засобів індивідуального захисту персоналу.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення