Всесвітній день мігруючих птахів!

День, присвячений мігруючим птахам, ініційований у 2006 році Угодою про збереження афро-азіатських мігруючих водно-болотних птахів як світова інформаційно-освітня кампанія, спрямована на створення сприятливих умов для міграції «крилатих» та збереження їх існування.

Щороку велика кількість мігруючих видів птахів мандрують світом і змінюють середовище свого перебування. Тому збереження пташиних видів має неабияке значення для загального біорізноманіття.

Однак, за період міграції популяції птахів можуть зменшуватися. Погодні умови, природні катаклізми – це не єдині загрози, з якими птахи стикаються переміщуючись в повітрі. Забруднення земельних ресурсів, вирубка, випалювання лісів призводять до руйнування біотипів, через що птахи втрачають місця для відпочинку чи підкорму. Велика кількість птахів гине від рук браконьєрів. Викиди шкідливих речовин у повітря також негативно позначаються на життєвих біоритмах крилатих.

А відтак, саме людина своїми діями і вчинками створює реальні загрози для птахів. Вторгнення у навколишнє природне середовище несе невиправні наслідки для пташиного світу.

Важливо й те, що  відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів збігається з «Сезоном тиші» в Україні,  адже більшість птахів вже повернулися з вирію і почали масове розмноження. А встановлені «тишею» правила забороняють людині турбувати крилатих.

Тож, бережімо разом пташиний світ та сприяймо відтворенню його популяції!

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення