У рубриці #Червона_Книга_Чернігівщини - Герицій Коралоподібний

Сьогодні в рубриці #Червона_Книга_Чернігівщини -

Герицій Коралоподібний Hеricium coralloides (Fr.) Gray.

Природоохоронний статус виду: вразливий.

Поширення в Україні: в Україні відомий з Закарпаття, Карпатських, Прикарпатських, Розтоцьких та Західноукраїнських лісів, Полісся, правобережного та харківського Лісостепу, Лівобережного та Донецького злаково-лучного Степу, Гірського Криму та Пд. берега Криму.

Чисельність та структура популяцій: трапляється поодинці або невеликими групами.

Причини зміни чисельності: збирання населенням, вирубування лісів.

Умови місцезростання: хвойні (на гнилій деревині ялиці), мішані, букові та дубові ліси (на деревині дуба та бука), зрідка міські насадження, переважно в гірських районах.

Загальна біоморфологічна характеристика: плодове тіло розміром 10-50 см, складається з численних деревоподібно розгалужених гілочок до 1,5 см завтовшки, що виростають із короткого, часом майже відсутнього стовбура, біле, рожевувато-біле, згодом жовтувате. Гілочки знизу та з боків укриті численними довгими (1-1,5 см), загостреними, прямими або злегка зігнутими, звисаючими донизу шипами одного кольору з плодовим тілом. Спори 4,5-6 х 4,6-5,5 мкм, округлі до кулястих, безбарвні. Споровий порошок білий. Мякуш білий, мясистий, з віком твердне, без особливого запаху, з слабким присмаком редьки. Пряжки є. Плодові тіла зявляються у серпні-жовтні.

Охорона: охороняється в Карпатському БЗ, ПЗ «Розточчя», Канівському, Кримському та Ялтинському гірсько-лісовому ПЗ, а також в НПП «Святі гори».

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: зберігається в колекції культур шапинкових грибів Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України.

Господарське значення: руйнівник деревини. Гриб їстівний у молодому віці.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення