Подбай про пожежну безпеку в лісі!

За інформацією Управління ДСНС України у Чернігівській області з початку року на Чернігівщині виникла 1121 пожежа в природних екологічних системах. Здебільшого через нехтування людьми правилами пожежної безпеки, випалювання рослинних решток, спалювання сухої рослинності.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нагадує громадянам про протипожежні заходи безпеки. Пам’ятайте, навіть невелике загоряння на відкритих територіях за спекотних умов може призвести до виникнення масштабних пожеж у лісах та торфовищах.

Причиною лиха може стати викинути й недопалок або сірник, розведення вогнища у лісі, утилізація сміття. Аби уникнути подібного, не варто розпалювати вогнище у лісі,  біля старих сухих пнів дерев  чи іншого сухостою. Забороняється застосовувати відкритий вогонь у лісових масивах. Також, слід пильнувати за дітьми. Адже, саме дитячі пустощі можуть спричинити вогневі загоряння.

Нагадуємо також, що з квітня підвищено розмір штрафних санкцій за порушення природоохоронного законодавства. Так, для прикладу, знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, на сьогодні карається штрафом від 4590 гривень до 15300 гривень.

Тож, якщо ви помітили загоряння в лісі чи на відкритій території негайно телефонуйте «101». Будьте уважними перебуваючи на лоні природи! Дбайте про власну безпеку і природну красу!eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення