Календула - природа лікує!

Початок серпня. Природа квітне і продовжує дивувати нас своєю красою. На багатьох декоративних клумбах міста та присадибних ділянках господинь саме зараз можна зустріти яскраву рослину, відому здавна своїми цілющими властивостями, -  Календулу лікарську.

Нагідки лікарські або,  як ми звикли їх називати, календула, - рослина, яка по праву вважається однією із ціннісних і унікальних. Відома вона своїми лікувальними властивостями, має тисячі «прихильників» і ось чому.

Календула лікарська – вид однорічних трав’янистихрослин роду Нагідки. Мають прямостійне, розгалужене стебло заввишки 40-70 см, чергові листочки. Квітки рослини зібрані у верхівкові суцвіття,  кольорові - від солом’яно-жовтих до червоно-помаранчевих.

Рослина починає квітнути з червня місяця і за умови регулярного збору суцвіть цвітіння триває аж до заморозків. В основному календула культивується, добре росте і розвивається на освітлених ділянках грунту.  Однак, через самосів її насіння, жовтні квіточки часто можна зустріти будь-де. При зборі найціннішими є суцвіття. Його збирають одразу ж після того, як рослина починає цвісти.

Всі корисні властивості, якими наділена рослина, обумовлені наявністю в її складі цінної діючої речовини – календи. Також вона містить органічні кислоти, багата на дубильні речовини та фітонциди. Терпкий запах квіток обумовлений наявністю ефірних масел, смолистих і гірких речовин.

Саме завдяки сильно вираженим бактерицидним властивостям суцвіття нагідок використовують для загоєння ран, виразок, фурункул та анатомічних пошкоджень шкіри. Протимікробна дія рослини дозволяє застосовувати її від багатьох патогенних мікроорганізмів, особливо стафілококів. Тому нагідки дуже часто застосовують при запальних процесах слизової оболонки ротової порожнини та лікуванні стоматитів. Квітки нагідок мають також заспокійливу дію. Ефективно впливають на центральну нервову систему, знижують рефлекторну збудливість.

А ще нагідки називають символом сталості в любовних стосунках, а у селах колись існувало повіря про приворотні властивості календули. Вірити цьому чи ні, звісно особиста справа кожного! Але ж погодьтеся – рослина заслуговує на вашу повагу! Тож, дбайте про рослинний світ і бережіть його природні скарби! 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення